Baltijos jūros miestų sąjunga (UBC)
1993 m. vasario 26 d. Palangos miesto taryboje buvo priimtas sprendimas kreiptis į UBC dėl narystės šioje organizacijoje. 1993 m. kovo 5 d. Palangos miesto tarybos pirmininkas Bronius Martinkus Tarybos vardu kreipėsi į UBC, prašydamas priimti Palangos miestą į Baltijos jūros miestų sąjungą.
1993 m. birželio 6-7 d. Kaliningrade vykusio UBC Vykdomosios tarybos susirinkimo metu Palangos miestas buvo priimtas į UBC narius.
Palangos miesto savivaldybė dalyvauja UBC Turizmo, Verslo, Švietimo komisijų veikloje.
Pasienio savivaldybių asociacija „Mikroeuroregionas „Bartuva“ (asociacija veiklos nebevykdo)
Palangos miesto taryba 1998 m. rugpjūčio 19 d. sprendimu Nr. 147 pritarė Latvijos Respublikos atvirojo bendradarbiavimo vidaus valdybos centro (ABVVC) „Bartava“ pasiūlymui kartu su Skuodo ir Kretingos rajonų savivaldybėmis bei Latvijos Respublikos atvirojo bendradarbiavimo vidaus valdybos centru “Bartava” steigti pasienio asociaciją.
2000 m. liepos 20 d. Palangos mieto meras kartu su ABVVC „Bartava“ pirmininku, Skuodo rajono meru bei Kretingos miesto meru pasirašė ketinimų protokolą dėl asociacijos įkūrimo.
Asociacijos nariai pasikeisdami prezidentauja asociacijai po vienerius metus. 2003 metais asociacijai prezidentavo Kretingos rajono savivaldybė, 2004 metais prezidentavimą perima Palangos miesto savivaldybė.
Pagrindinis pasienio asociacijos tikslas – parengti sąlygas socialinei ir ekonominei regiono plėtrai, bendradarbiauti mokslo, kultūros srityse, rengti bendrus projektus Europos Bendrijos finansinei paramai gauti.
Vietos savivaldos institucijų tarptautinė aplinkosaugos (KIMO) organizacija
2008 m. sausio 31 d. Palangos miesto savivaldybės taryba sprendimu Nr. T2-5 pritarė Palangos miesto savivaldybės stojimui į Vietos savivaldos institucijų Tarptautinės aplinkos organizaciją (Kommunenes Internationale Miljøorganisasjon (Kimo), kuri vienija 160 narių (savivaldybių) iš Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos, Farerų salų, Nyderlandų, Airijos, Lietuvos. KIMO organizacijos pagrindinis tikslas yra išlaikyti gyvybingą ir finansiškai tvarią organizaciją, plėsti jos geografiją, įtraukiant savivaldybes, esančias prie Baltijos jūros, padidinti tiek nacionalinę, tiek ir tarptautinę organizacijos įtaką, sukurti geriausią jūros aplinkos užterštumo problemų sprendimo technologiją, skleisti informaciją.
Europos kurortų asociacija
Reikjavike, Islandijoje vykusio tarptautinio 10-tojo Europos kurortų asociacijos kongreso metu Palangos miesto savivaldybė tapo pilnateise asociacijos nare.
Europos kurortų asociacija yra skėtinė organizacija, atstovaujanti 24 narius iš 22 Europos šalių.
Asociacijos tikslas yra skatinti Europos gydomųjų ir mineralinių kurortų veiklą, rūpintis, kad mineralinių vandenų, kraštovaizdžio ir klimato ištekliai būtų pritaikyti ir jais naudotųsi kuo didesnis poilsiautojų skaičius.
Asociacijos veiklos uždaviniai yra: analizuoti bei tirti mineralinių ir gydomųjų kurortų veiklos sąlygas; keistis patirtimi; kurti ir tobulinti kurortų veiklos standartus visoje Europoje; tirti kurortų vystymosi procesus; sukurti Asociacijos narių šalių bendrojo marketingo struktūrą.
Pasaulinis tinklas „Merai už Taiką“
Palanga solidarizuojasi su kitomis pasaulio savivaldybėmis ir miestais, stiprinančiais bei didinančiais pajėgas kovojant su branduolinio ginklo naudojimu – 2017 m. lapkričio 2 d.Savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T2-231, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus prisijungė prie pasaulinio tinklo „Merai už Taiką“.
Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos kartu su Europos Komisija inicijuotas projektas „Kultūra, kūrybinė ekonomika ir vietos vystymasis“
2020 m. sausio 30 d. Palangos miesto savivaldybės taryba sprendimu Nr. T2-16 pritarė Palangos miesto savivaldybės dalyvavimui Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (toliau – EBPO) kartu su Europos Komisija inicijuojame projekte „Kultūra, kūrybinė ekonomika ir vietos vystymasis“.
Palangos miesto savivaldybei dalyvauti tyrimų projekte naudinga dėl šių priežasčių:
- EBPO ekspertai įvertins regiono kultūros ir kūrybinių sektorių veiksmingumą bei vykdomos politikos ekosistemą;
- sudarys galimybę kaupti žinias ir mokytis dalyvaujant 4 teminiuose politikos seminaruose, kuriuose bus pasitelkiami naujausi akademiniai ir politikos tyrimai;
- sudarys galimybę dalyvauti EBPO Kultūros ir kūrybinių industrijų vasaros akademijoje;
- veiksmai kūrybinės ekonomikos srityje bus matomi tarptautiniu mastu;
- suteiks galimybę pasinaudoti vienos rimčiausių tarptautinių organizacijų tyrimų bei mokymų medžiaga formuojant savo miesto politiką.
Simrishamnas (Švedija)
1991 m. gegužės 10 d. Simrishamne pasirašyta Simrishamno ir Palangos miestų tarybų tarpusavio draugystės ir bendradarbiavimo sutartis.
Bendradarbiaujama šiose srityse: darbas su žmonėmis su negalia, nevyriausybinių organizacijų veikla, kultūra, švietimas.
Frederiksbergas (Danija)
1993 m. gegužės 27 d. Frederiksberge pasirašyta sutartis tarp Palangos miesto tarybos ir Frederiksbergo miesto tarybos. Sutartimi įsipareigota remti bendrą nuostatą dėl sutarimo tarp abiejų miestų visuomenės, organizacijų, valdžios ir privačių įmonių. Pasirašiusios šalys pasižadėjo skatinti abipusiai naudingą ir optimalų bendradarbiavimą ekonomikos ir turizmo srityse.
Pernu (Estija)
1990 m. rugsėjo 14 d. pasirašyta keturšalė bendradarbiavimo sutartis tarp Palangos, Pernu, Neringos ir Jūrmalos savivaldybių. Bendradarbiaujama kultūros, rekreacijos srityse.
Jūrmala (Latvija)
Palangos ir Jūrmalos savivaldybės bendradarbiauja nuo 1990 m.
2003 m. spalio 15 d. pasirašyta atnaujinta bendradarbiavimo sutartis. Palangos ir Jūrmalos savivaldybės aktyviai bendradarbiauja turizmo, kultūros ir kitose srityse.
Liepoja (Latvija)
Palangos miesto savivaldybė palaiko draugiškus santykius su Liepojos miesto savivaldybe. Bendradarbiaujama kultūros, turizmo srityse, keičiamasi darbo patirtimi.
Lodzė (Lenkija)
1998 m. kovo 31-balandžio 3 d. Lenkijoje vykusio Lietuvos – Lenkijos savivaldybių forumo metu buvo pasirašyta Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Lenkijos vietos savivaldą atstovaujančių organizacijų bendradarbiavimo sutartis. Bendradarbiaujama kultūros, turizmo srityse.
Ustka (Lenkija)
2006 m. liepos 7 d. Ustkoje pasirašyta Ustkos ir Palangos miestų tarybų tarpusavio draugystės ir bendradarbiavimo sutartis. Bendradarbiaujama šiose srityse: kultūra, švietimas ir mokslas, turizmas, aplinkosauga, socialinė rūpyba ir sveikatos apsauga, sportas ir fizinis lavinimas, verslas.
Svetlogorsko rajonas (Kaliningrado sritis, Rusija)
2009 m. vasario 20 d. Palangoje pasirašyta Svetlogorsko rajono ir Palangos miestų tarybų tarpusavio draugystės ir bendradarbiavimo sutartis.
Bendradarbiaujama šiose srityse: turizmo, sporto, švietimo, kultūros, istorinio ir kultūrinio paveldo išsaugojimo, šeimos ir jaunimo klausimų politikos srityse, įskaitant savivaldybės tarnautojų švietimą, profesinį parengimą ir perkvalifikavimą, taip pat skatina ryšių tarp masinės informacijos priemonių atstovų plėtojimą. Bendradarbiavimas nutrauktas remiantis 2022 m. kovo 10 d. Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T2-39.
Primorjė (Svetlogorsko rajonas, Kaliningrado sritis, Rusija)
2009 m. birželio 13 d. Primorjė miestelyje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Palangos miesto savivaldybės Šventosios seniūnijos ir Svetlogorsko rajono Primorjės gyvenvietės savivaldybės.
Bendradarbiaujama šiose srityse: nevyriausybinių organizacijų veikla, turizmas, kultūra, švietimas, sportas. Bendradarbiavimas nutrauktas remiantis 2022 m. kovo 10 d. Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T2-39.
Svetlogorskas (Kaliningrado sritis, Rusija)
2010 m. liepos 21 d. Palangoje pasirašyta Svetlogorsko ir Palangos miestų tarybų tarpusavio draugystės ir bendradarbiavimo sutartis.
Bendradarbiaujama šiose srityse: turizmo, sporto, švietimo, kultūros, istorinio ir kultūrinio paveldo išsaugojimo, šeimos ir jaunimo klausimų politikos srityse, įskaitant savivaldybės tarnautojų švietimą, profesinį parengimą ir perkvalifikavimą, taip pat skatina ryšių tarp masinės informacijos priemonių atstovų plėtojimą. Bendradarbiavimas nutrauktas remiantis 2022 m. kovo 10 d. Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T2-39.
Bergeno miestas Riugene (Vokietija)
2011 m. kovo 4 d. Bergeno mieste Riugene pasirašyta Bergeno miesto Riugene ir Palangos miestų tarybų tarpusavio draugystės ir bendradarbiavimo sutartis.
Bendradarbiaujama šiose srityse: kultūros, turizmo, švietimo, sporto, istorinio ir kultūrinio paveldo išsaugojimo, šeimos ir jaunimo klausimų politikos srityse, įskaitant savivaldybės tarnautojų švietimą, profesinį parengimą ir perkvalifikavimą, taip pat skatina ryšių tarp masinės informacijos priemonių atstovų plėtojimą.
Černiachovskas (Rusija)
2011 m. birželio 25 d. Černiachovske pasirašyta Černiachovsko ir Palangos miestų tarybų tarpusavio draugystės ir bendradarbiavimo sutartis.
Bendradarbiaujama šiose srityse: nevyriausybinių organizacijų veikla, kultūra, švietimas, turizmas. Bendradarbiavimas nutrauktas 2022 m. kovo 10 d.
Kobuleti (Gruzija)
2011 m. spalio 20 d. Kobuletyje pasirašyta Kobuleti ir Palangos miestų tarybų tarpusavio draugystės ir bendradarbiavimo sutartis.
Bendradarbiaujama šiose srityse: kultūros, turizmo, švietimo, sporto, istorinio ir kultūrinio paveldo išsaugojimo, taip pat skatina ryšių tarp masinės informacijos priemonių atstovų plėtojimą.
Buča (Ukraina)
2015 m. spalio 14 d. Bučoje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Bučos ir Palangos miestų tarybų.Pasirašydami sutartį abiejų miestų atstovai sutarė, jog Palangos ir Bučos bendradarbiavimas vyks kultūros, švietimo ir mokslo, turizmo, aplinkosaugos, socialinės rūpybos ir sveikatos apsaugos, sporto ir fizinio lavinimo, verslo ir kitose srityse. Abiejų miestų atstovai keisis patirtimi, žiniomis ir informacija šiuolaikių technologijų taikymo, miestų statybos, aplinkosaugos, transporto, infrastruktūros plėtros, socialinių tarnybų sferose. Bendradarbiauti numatyta ir kultūros, istorinio bei kultūrinio paveldo išsaugojimo, šeimos ir jaunimo klausimų politikos srityse, taip pat sutarta remti projektus, skirtus tarpusavio supratimui tarp Palangos ir Bučos miesto gyventojų stiprinti, skatinti ryšių tarp valdžios institucijų plėtrą.
Eilatas (Izraelis)
2017 m. vasario 17 d. Palangoje pasirašyta Eilato ir Palangos miestų tarybų tarpusavio draugystės ir bendradarbiavimo sutartis.Dviejų kurortų draugystės sutartį pasirašyti apsispręsta atsižvelgus į istorinę patirtį ir remiant tautų pastangas susivienyti universalių taikos principų pagrindu. Sutarta, jog, skatindami Europos regioninį bendradarbiavimą bei atsižvelgdami į abiejų miestų turizmo pobūdį, Palangos ir Eilato atstovai tarpusavy keisis žiniomis apie kultūrą, sportą, švietimą ir savivaldybės valdymą bei ekonomiką. Palanga ir Eilatas taip pat sieks užmegzti bendradarbiavimą tarp atitinkamų sričių ekspertų, mokyklų, kolegijų, vaikų ir jaunimo organizacijų, taip pat – asmeninius abiejų miestų gyventojų ryšius. Pasirašius dviejų miestų bendradarbiavimo sutartį ne tik atsiranda galimybė dalyvauti bendruose projektuose – bus plėtojamas bendradarbiavimas su šalimi, kuri yra viena iš pagrindinių Lietuvos Respublikos bendradarbiavimo partnerių kultūros, turizmo, švietimo srityse.