Seniūnaitijos
Visais su seniūnaitijomis susijusiais klausimais prašome kreiptis į Tarybos narius.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu ir Palangos miesto savivaldybės seniūnaičių rinkimų tvarkos aprašu, patvirtintu Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. rugpjūčio 31 d. sprendimu Nr. T2-213 (toliau - Aprašas), Palangos miesto savivaldybė vykdo Palangos miesto teritorijos Šventosios seniūnaitijos seniūnaičio rinkimus. Seniūnaitijos teritorijos gatvių sąrašas skelbiamas savivaldybės tinklalapyje www.palanga.lt, skiltyje „Seniūnaitijos“.
Seniūnaitis – tai gyvenamosios vietovės ar jos dalies bendruomenės išrinktas atstovas, turintis įstatymų nustatytas teises ir pareigas. Jis gali kreiptis į valstybės ir savivaldybių institucijas bei kitus asmenis su prašymais, siūlymais, reikalavimais. Be to, teikti atsakymus į paklausimus, pareikšti nuomonę dėl priimamų sprendimų, teisės aktų, dalyvauti savivaldybės tarybos ir jos komitetų darbe bei pareikšti gyventojų nuomonę, teikti siūlymus. Seniūnaitis renkamas 2023-2027 metų kadencijos laikotarpiui. Prašome siūlyti kandidatus seniūnaičio pareigoms užimti ir kviečiame aktyviai dalyvauti jų rinkimuose.
Seniūnaičiu gali būti nepriekaištingos reputacijos seniūnijos gyventojas, sutinkantis dalyvauti seniūnaičio rinkimuose, ne jaunesnis kaip 18 metų amžiaus. Kandidatais negali būti Savivaldybės tarybos nariai, Administracijos valstybės tarnautojai. Kandidatus į seniūnaičius gali siūlyti tik tos seniūnaitijos, kurioje renkamas seniūnaitis, gyventojai, bendruomeninės organizacijos, kitos įstaigos ar organizacijos.
Dokumentai, kuriuos turi pateikti kandidatas į seniūnaičius:
- Sutikimas dalyvauti seniūnaičio rinkimuose (Aprašo 1 priedas)
- Asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija
- Trumpas gyvenimo aprašymas
- Kandidato nuotrauka 3x4
- Susirinkimo protokolo kopija arba jo išrašas, jei kandidatą siūlo bendruomeninė organizacija
- Sutikimas tvarkyti kandidato asmens duomenis (Aprašo 3 priedas)
- Kandidato į seniūnaičius siūlymas (Aprašo 4 priedas)
- Kandidato į seniūnaičius atitikties eiti pareigas deklaracija (Aprašo 2 priedas)
Kilus klausimams prašome kreiptis į Seniūnaičių rinkimų komisijos pirmininką Alvidą Bacių, tel. (8 460) 45257, (8 460) 45004, mob. 8 616 37341, Palangos miesto savivaldybės administraciją tel. (8 460) 41406.
Linkime išsirinkti aktyvų ir Šventosios seniūnaitijos bendruomenės interesams atstovaujantį seniūnaitį!
Palangos miesto savivaldybės Šventosios seniūnaitijos seniūnaičio rinkimo GRAFIKAS
Eil. Nr. |
Seniūnaitija |
Gyventojų skaičius |
Reikalingas surinkti parašų skaičius (5%) |
Rinkimų būdas |
1. |
Šventosios |
1764 |
88 |
Gyventojų balsavimas raštu |
PATVIRTINTAS KANDIDATŲ Į SENIŪNAIČIUS SĄRAŠAS
SENIŪNAITIJA |
KANDIDATAI Į SENIŪNAIČIUS VARDAS PAVARDĖ |
GYVENTOJŲ SKAIČIUS* |
Reikalingas surinkti parašų skaičius (5%)** |
RINKIMŲ BŪDAS *** |
RINKIMŲ VYKDYMO DATA |
RINKIMŲ VYKDYMO LAIKAS |
RINKIMŲ VYKDYMO VIETA |
Šventosios |
1. Olga Dejienė 2. Ramutis Šeštokas 3. Arūnas Švedkauskas |
1764 |
88 |
Gyventojų balsavimas raštu |
2023-10-07 – 2023-10-12 |
Balsavimo raštu lapų pristatymas į Administracijos priimamąjį – 2023-10-13 |
DĖMESIO! Balsavimo raštu lapai (antspauduoti) skelbiami www.palanga.lt **** Nuo 2023-10-07 iki 2023-10-12 |
* Balsavimo teisę (pilnamečių) turinčių gyventojų.
** Rinkimai laikomi įvykusiais, jeigu rinkimuose dalyvauja ne mažiau kaip 5 procentai seniūnaitijos gyventojų (deklaravusių vietą toje seniūnaitijoje), turinčių teisę rinkti seniūnaitį (pilnamečiai).
*** Seniūnaitijose, kuriose gyvena ne daugiau kaip 500 gyventojų, organizuojamas gyventojų susirinkimas (atviru balsavimas), o kuriose gyvena daugiau kaip 500 gyventojų – gyventojų balsavimas raštu.
****Balsavimo raštu lapus bus galima gauti ir Administracijos priimamajame.
Visa išsami informacija apie rinkimų tvarką nustatyta Palangos miesto savivaldybės seniūnaičių rinkimo tvarkos apraše, patvirtintame Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. rugpjūčio 31 d. sprendimu Nr. T2-213.
Visus gyventojus kviečiame aktyviai dalyvauti seniūnaičių rinkimuose ir išsirinkti savo atstovą.
Patvirtintos Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ prioritetinės vykdytinos ir finansuotinos veiklos
Įgyvendinant Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ informuojame, kad:
Palangos miesto išplėstinė seniūnaičių sueiga Palangos miesto teritorijoje ir Šventosios seniūnijos išplėstinė seniūnaičių sueiga nustatė 2020 m. vykdytinų ir finansuotinų veiklų prioritetinę eiliškumo tvarką:
- Veikla, skirta narių (gyventojų) sutelktumui ir tarpusavio pasitikėjimui stiprinti, organizuojant vaikų ir jaunimo užimtumą (renginių, stovyklų ir kitų prasmingo vaikų bei jaunimo laisvalaikio užimtumo veiklų organizavimas, skatinantis asmenų ir socialinių gebėjimų ugdymą), bendruomenės narių kultūrinei ir švietėjiškai veiklai skatinti (priemonių, skatinančių kūrybiškumą, saviraišką ir vietos gyventojų išprusimą, organizavimas, gyvenamosios vietos bendruomenei telkti ir jos tapatybei reikšmingų leidinių leidyba, kitos panašios veiklos), sporto ir sveikatinimo veiklai skatinti (sportuojančių gyvenamosios vietovės bendruomenės narių telkimas, sporto varžybų ir treniruočių organizavimas, sveikai gyvensenai propaguoti skirtų renginių, teminių užsiėmimų ir mokymų organizavimas), bendruomeninių akcijų bei iniciatyvų, skirtų viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti, organizavimas (parkų, sporto ir poilsio aikštelių, vaikų žaidimų aikštelių, kitų vietos bendruomenės teritorijoje esančių poilsio ir rekreacijos vietų tvarkymas ir atnaujinimas, viešo naudojimo patalpų pritaikymas bendruomenės poreikiams). Ilgalaikiam materialiajam turtui įsigyti gali būti skirta ne daugiau kaip 20 proc. projektui įgyvendinti reikalingų lėšų.
- Socialinė veikla, skirta socialiai pažeidžiamiems bendruomenės nariams ir (ar) jų grupėms (sukakusių senatvės pensijos amžių, nustatytą Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 21 straipsnio 1 dalyje, vienišų asmenų ir asmenų su negalia, kuriems reikalinga pagalba, lankymas, pagalbos nuo priklausomybių ar socialinių problemų kenčiantiems asmenims bei jų artimiesiems grupių organizavimas, renginių ir kitų priemonių, skatinančių socialinę atskirtį patiriančių asmenų ir grupių įsitraukimą į bendruomenės gyvenimą, organizavimas).
- Veikla, skirta bendruomenės narių pilietiškumui, lyderystei ugdyti ir gyvenimo kokybei gerinti (pilietinių iniciatyvų (bendruomenės forumų), skatinančių vietos gyventojus kelti ir spręsti vietos bendruomenei svarbius klausimus, stiprinančių bendruomeninių organizacijų ir bendruomeninių organizacijų gebėjimų ugdymas ir žmogiškųjų išteklių plėtra).
- Veikla, susijusi su socialinio verslo plėtra, pasirengimu jį kurti, pasirengimu teikti viešąsias paslaugas ar susijusi su viešųjų paslaugų teikimu, jei jas teikia ar socialinį verslą vykdo bendruomeninė organizacija, nevyriausybinė organizacija, religinė bendruomenė ar bendrija.
- Veikla, skirta atvykstančių ir grįžtančių asmenų įtraukimui į bendruomeninę veiklą (pagalbos atvykstantiems ir grįžtantiems asmenims, jų artimiesiems teikimas, jų integracija į bendruomenę ir įtraukimas į bendruomenės gyvenimą per įvairias veiklas).
Išplėstinėms seniūnaičių sueigoms apsisprendus dėl prioritetinių veiklų patvirtinimo, Palangos miesto savivaldybė artimiausiu metu skelbs kvietimą (konkursą) teikti paraiškas projektų finansavimui gauti.
Atsakingi asmenys už priemonės įgyvendinimo administravimą:
Socialinės rūpybos skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Baranauskienė, tel. (8 460) 487 32, el. p. dalia.baranauskiene@palanga.lt
Buhalterijos skyriaus buhalterė Jūratė Macienė, tel. (8 460) 48 710, el. p. jurate.maciene@palanga.lt
KVIEČIAME TEIKTI PROJEKTŲ PARAIŠKAS
Palangos miesto savivaldybės administracija kviečia teikti paraiškas paramai gauti pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano 1.1.5 priemonę ,,Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ (toliau – Priemonė).
Projektų paraiškos rengiamos vadovaujantis Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo aprašu, patvirtintu Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. A1-310 (toliau – Aprašas).
Priemonei įgyvendinti Palangos miesto savivaldybei iš valstybės biudžeto skirta 11 647 eurų.
GALIMI PAREIŠKĖJAI
Paraiškos teikėjais gali būti Juridinių asmenų registre įregistruotos Palangos miesto savivaldybės teritorijoje veikiančios:
- bendruomeninės organizacijos, kaip jas apibrėžia Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas ir Lietuvos Respublikos bendruomeninių organizacijų plėtros įstatymas;
- kitos nevyriausybinės organizacijos, kaip jas apibrėžia Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymas;
- religinės bendruomenės ir bendrijos, kaip jas apibrėžia Lietuvos Respublikos religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymas.
Finansuotinos veiklos
Išplėstinėse seniūnaičių sueigose protokoliniu sprendimu patvirtintos prioritetinės vykdytinos ir finansuotinos veiklos, tenkinančios socialinius gyvenamųjų vietovių bendruomenių narių (gyventojų) poreikius:
- Veikla, skirta narių (gyventojų) sutelktumui ir tarpusavio pasitikėjimui stiprinti, organizuojant vaikų ir jaunimo užimtumą (renginių, stovyklų ir kitų prasmingo vaikų bei jaunimo laisvalaikio užimtumo veiklų organizavimas, skatinantis asmenų ir socialinių gebėjimų ugdymą), bendruomenės narių kultūrinei ir švietėjiškai veiklai skatinti (priemonių, skatinančių kūrybiškumą, saviraišką ir vietos gyventojų išprusimą, organizavimas, gyvenamosios vietos bendruomenei telkti ir jos tapatybei reikšmingų leidinių leidyba, kitos panašios veiklos), sporto ir sveikatinimo veiklai skatinti (sportuojančių gyvenamosios vietovės bendruomenės narių telkimas, sporto varžybų ir treniruočių organizavimas, sveikai gyvensenai propaguoti skirtų renginių, teminių užsiėmimų ir mokymų organizavimas), bendruomeninių akcijų bei iniciatyvų, skirtų viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti, organizavimas (parkų, sporto ir poilsio aikštelių, vaikų žaidimų aikštelių, kitų vietos bendruomenės teritorijoje esančių poilsio ir rekreacijos vietų tvarkymas ir atnaujinimas, viešo naudojimo patalpų pritaikymas bendruomenės poreikiams). Ilgalaikiam materialiajam turtui įsigyti gali būti skirta ne daugiau kaip 20 proc. projektui įgyvendinti reikalingų lėšų.
- Socialinė veikla, skirta socialiai pažeidžiamiems bendruomenės nariams ir (ar) jų grupėms (sukakusių senatvės pensijos amžių, nustatytą Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 21 straipsnio 1 dalyje, vienišų asmenų ir asmenų su negalia, kuriems reikalinga pagalba, lankymas, pagalbos nuo priklausomybių ar socialinių problemų kenčiantiems asmenims bei jų artimiesiems grupių organizavimas, renginių ir kitų priemonių, skatinančių socialinę atskirtį patiriančių asmenų ir grupių įsitraukimą į bendruomenės gyvenimą, organizavimas).
- Veikla, skirta bendruomenės narių pilietiškumui, lyderystei ugdyti ir gyvenimo kokybei gerinti (pilietinių iniciatyvų (bendruomenės forumų), skatinančių vietos gyventojus kelti ir spręsti vietos bendruomenei svarbius klausimus, stiprinančių bendruomeninių organizacijų ir bendruomeninių organizacijų gebėjimų ugdymas ir žmogiškųjų išteklių plėtra).
- Veikla, susijusi su socialinio verslo plėtra, pasirengimu jį kurti, pasirengimu teikti viešąsias paslaugas ar susijusi su viešųjų paslaugų teikimu, jei jas teikia ar socialinį verslą vykdo bendruomeninė organizacija, nevyriausybinė organizacija, religinė bendruomenė ar bendrija.
- Veikla, skirta atvykstančių ir grįžtančių asmenų įtraukimui į bendruomeninę veiklą (pagalbos atvykstantiems ir grįžtantiems asmenims, jų artimiesiems teikimas, jų integracija į bendruomenę ir įtraukimas į bendruomenės gyvenimą per įvairias veiklas).
Šventosios seniūnijos išplėstinė seniūnaičių sueiga protokoliniu sprendimu nustatė mažiausią vienam projektui įgyvendinti galima skirti valstybės biudžeto lėšų sumą – 500 eurų, didžiausią – 1 523 eurų.
Palangos miesto išplėstinė seniūnaičių sueiga protokoliniu sprendimu nustatė mažiausią vienam projektui įgyvendinti galima skirti valstybės biudžeto lėšų suma – 500 eurų, didžiausia – 10 124 eurų.
PARAIŠKŲ RENGIMO IR TEIKIMO TVARKA
Projektai aprašomi užpildant nustatytos formos paraišką ir projekto įgyvendinimo sąmatą (Aprašo 1 priedas ir Aprašo projektų atrankos konkurso paraiškos priedas). Paraiška turi būti užpildyta lietuvių kalba ir pasirašyta pareiškėjo vadovo arba jo įgalioto asmens, turinčio teisę veikti pareiškėjo vardu, nurodant vardą, pavardę ir pareigas, bei patvirtinta antspaudu, jei pareiškėjas privalo turėti antspaudą. Paraiška turi būti užpildyta kompiuteriu.
Pareiškėjas konkursui gali pateikti tik vieną paraišką nurodydamas, kurias išplėstinės seniūnaičių sueigos patvirtintas prioritetines finansuotinas veiklas siekia įgyvendinti. Siekiant užtikrinti projektų vertinimo skaidrumą ir pareiškėjų lygiateisiškumą, pateikus paraišką Savivaldybės administracijai, jos negalima taisyti, tikslinti, pildyti ar teikti papildomų dokumentų pareiškėjo iniciatyva.
Pareiškėjas paraišką su lydraščiu pateikia vokuose registruotu paštu adresu: Vytauto g. 112, Palanga, arba paraišką įmeta Palangos miesto savivaldybės administracijos pašto dėžutę.
Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimą Nr.207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo" ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rekomendacijas, raginame visus pareiškėjus paraiškas teikti elektroniniu būdu, t.y. skenuotą paraišką su lydraščiu siuskite į Savivaldybės el. p.: vienas.langelis@palanga.lt
DOKUMENTAI, KURIUOS REIKIA PATEIKTI (PARAIŠKOS PRIEDAI)
Pareiškėjas kartu su paraiška pateikia šių lietuvių kalba surašytų dokumentų (arba jų vertimų, patvirtintų vertimo biuro antspaudu ir vertėjo parašu) kopijas:
- Pareiškėjo steigimo dokumento (pvz.: nuostatų, įstatų) (religinės bendruomenės ir bendrijos gali pateikti Kanonų teisės kodekso ištrauką, kurioje būtų nurodyta, kad jos gali verstis atitinkama veikla), jeigu šie dokumentai neprieinami Juridinių asmenų registre;
- Pareiškėjo vykdytos vienų pastarųjų kalendorinių metų veiklos ataskaita, jeigu ši ataskaita nepateikta Juridinių asmenų registrui (jei juridinis asmuo veikia trupiau nei metus, pareiškėjas, teikdamas paraišką, prideda laisvos formos ataskaitą apie faktinę veiklą nuo įsteigimo datos);
- Asmens, turinčio teisę veikti pareiškėjo vardu, pasirašytos deklaracijos (Aprašo 4 priedas);
- Jei pareiškėjui atstovauja ne jo vadovas, – dokumento, patvirtinančio asmens teisę veikti pareiškėjo vardu;
- Jeigu projektas įgyvendinamas su partneriu (-iais), – bendradarbiavimo susitarimo / sutarties;
- Kitų dokumentų, kuriuos, pareiškėjo nuomone, tikslinga pateikti.
KITA INFORMACIJA
Paraiškas vertins Išplėstinės seniūnaičių sueigos.
Su atrinktų projektų vykdytojais bus pasirašomos Valstybės biudžeto lėšų naudojimo sutartys (Aprašo 7 priedas).
Projektų įgyvendinimo trukmė – nuo Valstybės biudžeto lėšų naudojimo projektui įgyvendinti sutarties pasirašymo dienos iki einamųjų metų gruodžio 15 d.
PARAIŠKŲ PRIĖMIMO TERMINAS
Galutinis paraiškų pateikimo terminas – 2020 m. gegužės 8 d. 12 val.
Už priemonės įgyvendinimą atsakingi asmenys: Socialinės rūpybos skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Baranauskienė ir Buhalterijos skyriaus Buhalterė Jūratė Macienė.
Papildoma informacija ir konsultacija teikiama tel. (8 460) 48 732, (8 460) 48 710, el. p.: [email protected], jurate.maciene@palanga.lt
Pateiktos paraiškos ir jų atititkties vertinimas
Šventosios išplėstinės seniūnaičių sueigos protokolas ir skirtas finansavimas
Palangos miesto teritorijos, kurios Seniūnijos funkcijas atlieka Palangos miesto savivaldybės administracija, išplėstinės seniūnaičių sueigos protokolas ir skirtas finansavimas
Šventosios išplėstinės seniūnaičių sueigos protokolas dėl 2020 m. projektų įgyvendinimo