Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Palangos kurorto muziejui – 10 metų

Palangos kurorto muziejui – 10 metų
2023-08-30

Antradienį, rugpjūčio 29 d., Palangos kurorto muziejuje tvyrojo šventinės nuotaikos – gausiai susirinkę palangiškiai sveikino Kurorto muziejaus kolektyvą pirmojo muziejaus jubiliejaus – 10-mečio – proga.

Muziejaus direktorė Virginija Paluckienė pabrėžė, jog lygiai prieš dešimt metų buvo priimtas labai svarbus Savivaldybės tarybos sprendimas dėl Palangos kurorto muziejaus steigimo. Nuo tada prasidėjo muziejaus istorija.

Dešimtmečio proga Kurorto muziejaus kolektyvą sveikinęs miesto meras Šarūnas Vaitkus atkreipė dėmesį, jog šis muziejus palangiškių buvo ilgai lauktas. „Daugelį metų tai buvo palangiškių svajonė. Aktyviausieji netgi buvo surinkę daugybę įdomių eksponatų, tačiau tuomet dar neturėjome, kur juos laikyti. Prieš 10 metų situacija pasikeitė – priimtas Savivaldybės tarybos sprendimas steigti Palangos kurorto muziejų, ir nuo tada „ledai pajudėjo“, – sakė meras.

Per dešimtmetį padaryta išties daug – ne tik priimti reikalingi Savivaldybės tarybos sprendimai, bet ir sukurta bei įgyvendinta patrauklaus bei interaktyvaus Kurorto muziejaus vizija, restauruoti ir muziejaus „namai“ – vila „Anapilis“, o šių darbų metu atrasti ir paslaptingieji vėjo vargonai. Čia veikia ne tik nuolatinė ekspozicija, bet ir nuolat rengiamos parodos, susitikimai su įdomiais žmonėmis, koncertai, kiti renginiai. „Ir už visų šių darbų stovi žmonės – be jų nuoširdaus darbo bei pastangų nieko nebūtų įvykę. Esu labai dėkingas pirmajam Palangos kurorto muziejaus direktoriui šviesios atminties Jūračiui Liachovičiui, taip pat – dabartinei muziejaus vadovei Virginijai Paluckienei bei visam muziejaus kolektyvui – už nuoširdų darbą, atsidavimą, už puikias idėjas bei jų įgyvendinimą. Jūsų visų dėka Palangos kurorto muziejus yra „gyvas“ ir patrauklus įvairaus amžiaus lankytojams, o taip pat jis yra labai svarbi Palangos kultūrinio gyvenimo dalis“, – sakė Š. Vaitkus.

Gražių žodžių bei palinkėjimų 10-mečio proga negailėjo kitų Palangos muziejų, kultūros įstaigų atstovai. Muzikinę dovaną – koncertą – Kurorto muziejaus kolektyvui bei visiems susirinkusiesiems įteikė dainininkė Neda Malūnavičiūtė.

Informacija atnaujinta 2023-08-30 14:33