Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Palangoje nukeltas obeliskas, jo vietoje pastatyta pilko granito atminimo lenta

Palangoje nukeltas obeliskas, jo vietoje pastatyta pilko granito atminimo lenta
2022-05-19

Šį rytą Palanga atvėrė naują istorijos puslapį – baigti sovietinio obelisko žuvusiems Antrojo pasaulinio karo metu kariams demontavimo darbai, paminklas su sovietinės ideologijos simboliais kūju ir pjautuvu išgabentas iš kurorto centro.

Jau nuo ankstyvo ryto obelisko ir postamento vietoje triūsia darbininkai. Iki vakaro visa aplinka bus preciziškai sutvarkyta – čia bus paklotos trinkelės bei užsodinta veja. O jau dabar čia įkurdinta pilko granito paminklinė lenta su užrašu lietuvių kalba, ji pažymi, kad šioje vietoje palaidoti kariai, žuvę Antrojo pasaulinio karo metu.

Visi paminklo demontavimo darbai atlikti vadovaujantis šalies įstatymais. Dėl obelisko vertingųjų savybių panaikinimo pirmiausia pasisakė vietos Nekilnojamo kultūros paveldo vertinimo taryba. Atsižvelgdama į jos nuomonę, vakar Kultūros paveldo departamentas panaikino šio kūju ir pjautuvu „pasipuošusio“ paminklo vertingąsias savybes ir išbraukė iš valstybės saugomų kultūros vertybių registro. Tuomet, kaip numatė balandžio 28 d. miesto Tarybos sprendimas, buvo imtasi visų nukeldinimo darbų ir šį rytą jie užbaigti.

Sprendžiant dėl obelisko vertingųjų savybių panaikinimo ir nukeldinimo buvo atsižvelgta į 1949 m. Ženevos konvenciją, numatančią, kad tokie kapai, kapinės ir kitos laidojimo vietos turi būti pažymėtos, duomenys apie palaidotus asmenis saugomi. Šią konvenciją ratifikavo ir Lietuva. Būtent todėl palaidojimo vieta paženklinta atminimo lenta ir tebelieka saugoma valstybės.

Informacija atnaujinta 2022-05-19 10:40
lt
en ru