Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Palangoje kvepia Kalėdomis – pramogautojus žavi Eglių eglė bei įspūdinga žaliaskarių alėja

Palangoje kvepia Kalėdomis – pramogautojus žavi Eglių eglė bei įspūdinga žaliaskarių alėja
2023-12-07

Šv. Kalėdų laukiančią Palangą papuošė ne tik gruodžio pradžioje įžiebta Eglių eglė, spindinčios tūrinės dekoracijos bei sniegas, bet ir įspūdinga Kalėdų eglių alėja.

Jau tapo tradicija, jog artėjant gražiausioms žiemos šventėms viena iš labiausiai lankomų Palangos viešųjų erdvių – J. Basanavičiaus gatvė – pasidabina stilinga ir nuotaikinga Kalėdų eglių alėja. Ne išimtis ir šie metai – garsiojoje pėsčiųjų alėjoje išsirikiavo dešimt žaliaskarių kėnių, kurių kiekvieno aukštis – pustrečio metro.

Šiuos šv. Kalėdų simbolius pastatė miesto komunalininkai, o puošti juos patikėta kurorto įmonėms ir verslininkams – viešbučių bei restoranų atstovams, panorusiems prisidėti prie šventinės miesto puošybos. Kiekviena eglių alėją puošti apsiėmusi įmonė savo nuožiūra bei pasirinktomis priemonėmis padabino po vieną žaliaskarę.

Eglių alėjos puošimas, pasak kurorto verslininkų, yra smagi užduotis. Ir nors padabinti žaliaskarę reikalauja laiko, išmonės ir finansų, įdėtas triūsas atsiperka – Kalėdinių eglių alėja kasmet sulaukia daug lankytojų. Juk įsiamžinti su šeima ar bičiuliais dešimties šventinėmis lemputėmis suspindusių žaliaskarių – išties puiki idėja, vėliau tapsianti gražiu žiemos švenčių Palangoje prisiminimu. Tad Kalėdų eglių alėja, pasak ją puošusiųjų, yra kurorto įmonių bei verslininkų dovana – tiek palangiškiams, tiek ir Palangą mylintiems kurorto svečiams.

Kalėdinių žaliaskarių alėja šiais metais pasidabino ir Šventoji – čia bendruomenė papuošė pušaites. Pasak Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorės Vitos Petrauskienės, idėja šventiškai padabinti Šventosios centre augančias, Pėsčiųjų aikštę juosiančias pušaites kilo pirmą kartą. „Tiesiog pasigrožėjome, kaip gražiai jos paaugo, tada ir kilo mintis pasiūlyti bendruomenei jas padabinti artėjančių žiemos švenčių proga“, – sakė V. Petrauskienė.

Ši idėja buvo priimta labai entuziastingai – papuošti pušaites panoro tiek bendruomenės nariai, tiek Šventosios verslininkai, ugdymo įstaigos, tad 15 žaliaskarių kalėdiškai padabintos buvo labai greitai. Visą gruodį jos kurs kalėdinę nuotaiką, puoš Pėsčiųjų aikštę, ir, tikėtina, šių pušaičių puošimas taps graži Šventosios bendruomenės tradicija.

Šeštadienį, gruodžio 9 d., 18 val. Šventosios Pėsčiųjų aikštėje visu grožiu suspindės ir šv. Kalėdų simbolis – įspūdingo grožio miestelio eglė. Šiais metais žaliaskarė skirta sparčiai kylančiam Šventosios uostui, tad ją puoš daugybė jūrinių elementų.

Informacija atnaujinta 2023-12-07 13:04