Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ keičiami langai bei durys
Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ darbuojasi statybininkai – siekiant padidinti energijos vartojimo efektyvumą, čia į plastikinius keičiami pastato langai bei lauko durys.
„Didžioji dalis darbų jau atlikta, beliko pakeisti langus vienoje grupėje ir sutvarkyti apdailą“, - sakė įstaigos vadovė Rūta Regina Lukaitienė.
Darželio pastatas statytas dar 1978 m., nuo tada langai nė karto nebuvo keisti. Atlikus minėtus darbus bus prailgintas pastato gyvavimo laikas, sumažinta šalto oro infiltracija per duris ir langus, pagerinta pastato eksploatacinė būklė.
Įgyvendinus projektą sumažės lopšelio – darželio ūkinės išlaidos šildymui ir pagerės darželinukų užsiėmimų sąlygos, dirbančiųjų darbo sąlygos, sumažės aplinkos tarša, bus tausojami energetiniai resursai.
„Jau dabar jaučiame teigiamus pokyčius – grupėse, kuriose langai jau pakeisti, sumažėjo triukšmo, aplinka tapo gražesnė ir saugesnė vaikams, nes vėdinant patalpas langus galima atidaryti taip, kad palangė nebūtų atvira. Be abejo, grupės tapo šiltesnės, o tai bus labai aktualu rudenėjant“, - sakė R. Lukaitienė.
Kol vyksta remontas, vaikus stengiamasi kiek galima dažniau vesti į kiemą – kad darželio auklėtiniai patirtų kuo mažiau nepatogumų.
Lopšelį – darželį „Ąžuoliukas“ iš viso lanko 94 vaikai, iš jų 19 vaikų – iš priešmokyklinės grupės, 75 vaikai – iš ikimokyklinės grupės.