Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Bastilijos šventė Palangoje – atlikėjas Romain Lateltin ir prancūziškai išdykusi „indie“ juosta

2017-07-04

Puoselėjant Lietuvos ir Prancūzijos draugiškus santykius, jau tradicija tampa Palangoje minėti Nacionalinę Prancūzijos dieną ir rengti Bastilijos šventę.

Liepos 9-ąją, sekmadienį, visus Prancūzijos kultūrai, muzikai ir kinui neabejingus žmones kviečiame pabūti kartu su frankofonų ir frankofilų bendruomene kultūros pievoje „I Love Palanga“.

Šventę atidarys Prancūzų Instituto Lietuvoje direktorius Jean-Marie Sani.

Ypatingas Bastilijos šventės svečias – atlikėjas iš Prancūzijos Romain Lateltin.

Romain’as savo kūryba mus kviečia į kelionę po ištisą netipiškų personažų galeriją, pasakoja apie vaikystę, apie neformatą. Kaskart jo spektaklis juokingas, smagus, bet kartu absurdiškas ir jautrus. O performanso tikslas tėra vienas vienintelis - kad žiūrovas pasijustų laimingas. Romain'ui svarbiausia išjausta akimirka,- paprastai, atvirai ir be ceremonijų.
Romain‘as groja gitara, armonika, ukulele, minonu, efektų pedalais. Jam dažnai talkina ir gitara bei ksilofonu pritaria Christian’as Morfin. Romain'o sceninė patirtis – per 200 koncertų, keletas Prancūzijos apdovanojimų.

Ankstesniuose įrašuose jo balsas jaunatviškas, bet gali būti ir prikimęs, puikiai mėgdžiojantis bambeklius. Jis lanksčiai perteikia kasdienio prancūzų gyvenimo kronikas, talentingai geba mesti ironijos kortą. Naujausiu albumu Romain‘as stoja prieš srovę reiklumo ir tobulybės srovių epochai ir prioritetą teikia nuoširdumui,- jis siūlo saldaus ir nepretenzingo pasigardžiavimo akimirką, nusipelnytą pertrauką ir svajingą stabtelėjimą su mintimis, vedančiomis atgal į vaikystę, į nuoširdaus džiaugsmo ir paprastų malonumų prisiminimus. Paskutinis jo albumas nori jums priminti, kas jūs buvote, pamilti save tokius, kokie esate, ir šypsotis todėl, kad esate čia, mėgautis gyvenimo akimirka tarsi saldainiais.

Po koncerto kultūros pieva kvies neišsiskirstyti ir likti dar vienam puikiam "Palanga - mon amour" kino seansui, kurį pristato Prancūzų institutas Lietuvoje.

Ekrane - Sébastien Betbeder 2013 m. komedija  „2 rudenys, 3 žiemos“ ( „2 automnes, 3 hivers“), kurioje vaidina Vincent Macaigne, Maud Wyler, Bastien Bouillon ir kt.

Sulaukęs 33-ejų pagrindinis juostos herojus Armanas nusprendžia pakeisti savo gyvenimą. Pradeda nuo bėgiojimo - puikus startas. Amelija gyvena savo gyvenimą ir taip pat bėgioja. Pirmasis jų susitikimas panašesnis į šoką, tačiau antrasis giliai įsirėš abiem į širdį.