Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Šalti kraštai

image
Data: 2022 m. lapkričio 10 d. 10:00 - lapkričio 30 d. 15:00 Kategorija: Parodos
Lapkričio mėnesį Palangoje, Antano Mončio namų – muziejaus erdvėse galima pamatyti Patricijos Gilytės kūrybą.
Pirmoji pažintis su Miuncheno vaizduojamųjų menų akademijoje skulptūros studijas baigusia ir Vokietiijoje gyvenančia menininke užsimezgė 2007 metais tarptautine paroda „Skulptūriniai veiksmai“, pristačiusia performatyviosios skulptūros sritį atstovaujančius autorius.
2022 metais Prano Domšaičio galerijoje Klaipėdoje veikė Patricijos Gilytės paroda „Krašto kraštai“, į pajūrį atkeliavusi po 2021 m. Vytauto Kasiulio muziejuje Vilniuje veikusios parodos „Žemės nėra“.
Menininkė kuria užvaldydama muziejaus erdves ir interpretuodama jas kaip laikiną studiją, kurioje gimsta nauji arba transformuojasi seniau sukurti darbai. Patricija Gilytė naujai apmąsto ne tik parodinę erdvę, bet ir vietą. Pergrupuodama, keisdama ir papildydama ankstesnėse parodose eksponuotus kūrinius, autorė tęsia jai būdingas santykio su tėvynės žeme ir kraštovaizdžiu temas, vysto globalumą, migraciją, klimato kaitą atspindinčius naratyvus.
ŠALTI KRAŠTAI - naujas autorės projektas, kuriame ji akcentuoja tarpatostoginio sezono, vėsaus metų laikotarpio Lietuvos pajūrio peizažą. Tušo piešiniai primena apsiniaukusio dangaus su saulės spindulių properšomis, drėgno smėlio koloritą ir vėjo formuojamą gamtos foną. Pajūrio kurortams būdingą ištuštėjimą autorė perkelia ir į muziejų, minimaliai pakeisdama muziejaus apšvietimą, prislopindama ar filtrais koreguodama šviesos srautus, kurdama vos juntamą šilto ir šalto pasaulio krašto kontrastą.
„P. Gilytė tušu piešia žemėlapius, kurie kelia begalinių, aiškių ribų neturinčių plotų pojūtį – kaip vėjas, oras ar gamta nepaiso valstybių ribų, taip jų neturi ir piešiniai. Analogišką funkciją autorės kūryboje užima vaizdas ir porolonas. Tai – sapnus, realumą ir nematerialumą sujungiančios medijos, sukuriančios minkštą perėjimą tarp vidaus ir išorės; perteikiančios dėmesingumą aplinkai, jautrumą žemės ir žmogaus odos paviršiui. Ir popierius, ir porolonas yra jautrios šviesos poveikiui medžiagos. Stiklas, ekranas, paveikslo rėmai, vaizdo įrašas apsaugo, archyvuoja efemeriškas patirtis. Jomis autorė suteikia prieigą žiūrovui, kurdama nuorodą, kad vertingiausi yra atmosferiniai, pagauto akimirksnio momentai.“
Dr. Jurgita Ludavičienė
 
Antano Mončionamai-muziejus
S. Daukanto g. 16, Palanga
Muziejus atidarytas:
III-IV-V-VI-VII nuo 11 iki 17 val.
tel. Nr. pasiteiravimui +370 686 76668