Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Koncertų ciklas "Muzikos vakarai Kurhauze". Koncertas Nr. 5

image
Data: 2024 m. balandžio 19 d. 18:00 - 19:30 Vieta: Palangos Kurhauzas, Grafų Tiškevičių alėja, Palanga 00135 Kategorija: Koncertai

Prieš 200 metų LDK bajoras, didikas Mykolas Tiškevičius įsigijo Palangos dvarvietę. Dar po 100 metų pastatytas kurhauzas, nuo kurio prasidėjo pirmieji kultūrinio gyvenimo akordai. Kurhauze netyla gražiausi muzikos garsai, čia atvyksta muzikantai iš įvairiausių šalių – nuo jaunųjų muzikų iki „Grammy“ nominantų. Susitikime „Muzikos vakaruose kurhauze“. Ateik ir patirk kerinčius epochų aidus per džiazuojantį baroką, paslėptą operą, o galbūt ir dedikaciją  C. Chanel.

 

Koncertas Nr. 5

Prabangos natos iš XX amžiaus žymių moterų gyvenimo...

Į dievaičių ir primadonų laikmetį, kuriame bene ryškiausiai žibėjo operos žvaigždė Maria Callas ir mados imperijos įkūrėja Coco (Gabrielle) Chanel, klausytojus nukels „Kuriančių moterų klubo“ narės, pristatydamos ypatingą koncertą-performansą. M. Callas ir C. Chanel, atsitraukusios nuo buities, savarankiškos, kuriančios, drąsios, fatališkos, nepaliekančios abejingų, įkvėpė ne vieną šių dienų menininkę.

CONCERT NO. 5 – tai klasikos bei XX a. pirmos pusės popmuzikos performansas, kartu su „Chanel No. 5“ aromato natomis įtraukiantis į XX a. stiliaus, grožio bei kultūros sūkurį. Tai – prabangos natos iš XX a. žymių moterų gyvenimo.

M. Callas pėdomis seks klasikinės muzikos atstovė, operos solistė Dovilė Kazonaitė. C. Chanel įkūnys aktorė, dainininkė Aistė Lasytė. Jas scenoje lydės pianistė Rūta Mikelaitytė-Kašubienė. Renginio vizualiką ir stilių sukūrė drabužių dizainerė prof. Jolanta Talaikytė. Kūrybingos Lietuvos menininkės kviečia drauge keliauti laiku – užsimerkti, persikelti į XX a. pirmą pusę, užuosti prabangos dvelksmą, pajausti džiaugsmą, išgyventi liūdesį, dramą, išgirsti autentišką garsą, sklindantį tarsi iš seno patefono plokštelės.

Programoje: G.Verdi, G.Puccini, G.Bizet operų arijos, R.S.Louiguy, E.Deransart, J, H.Betti, P.Bachelet, H.Giraud, N.Glanzberg populiarios XX amžiaus dainos.

Bilietai: https://kakava.lt/renginys/muzikos-vakarai-kurhauze-koncertas-nr-5/7798/14292

 

Dainininkė DOVILĖ KAZONAITĖ (sopranas) mokėsi Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur šiuo metu studijuoja meno doktorantūroje. Nuo 2013 m. ji yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė, 2017 m. įvertinta Metų operos vilties apdovanojimu. Atlikėja yra kviečiama dalyvauti įvairiuose projektuose, bendradarbiauja su žymiais Lietuvos orkestrais, ansambliais, chorais, solistais ir dirigentais, yra vertinama šių laikų lietuvių kompozitorių, kurie kviečia ją atlikti savo naujus kūrinius.

Aktorė AISTĖ LASYTĖ sukūrė daugelį įsimintinų vaidmenų Lietuvos teatruose – nuo dramos spektaklių iki miuziklų. Ji kūrė įvairius personažus improvizacijos teatre „Kitas kampas“ bei TV laidoje „Dviračio žinios“, taip pat filmuojasi kine, serialuose, įgarsina radijo personažus, reklamas, filmus ir animaciją. A. Lasytė vykdė aktyvią koncertinę veiklą su grupe „Liūdni slibinai“, kuria dainas, koncertuoja kaip solo atlikėja, bendradarbiauja su klasikinės muzikos kolektyvais bei atlikėjais. Yra 2014 m. „Auksinio balso“ nugalėtoja.

Pianistė RŪTA MIKELAITYTĖ-KAŠUBIENĖ – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Koncertmeisterio katedros aspirantė, įgijusi meno licenciato laipsnį. Ji yra nuolatinė daugelio Lietuvos ir užsienio solistų scenos partnerė, su kamerinės muzikos projektais dalyvauja įvairiuose festivaliuose šalyje ir užsienyje. Nuo 2006 m. yra jos pačios įkurtos VšĮ „Muzikos galerija“ vadovė, rengia įvairius kultūros projektus, bendradarbiauja su pripažintais Lietuvos bei užsienio menininkais – muzikais, aktoriais, šokėjais bei dailininkais.

Dizainerė, Vilniaus dailės akademijos profesorė JOLANTA TALAIKYTĖ mados pasaulyje yra sukaupusį didžiulę patirtį. Ji – įvairių meno, mados, televizijos bei koncertinių projektų bendraautorė. Dizainerės biografijoje taip pat puikuojasi tokie faktai, kaip kolekcijų kūrimas, konsultavimas, bendradarbiavimas su mados industrijos įmonėmis, reprezentacinių Lietuvos rinktinės aprangų kūryba, uniformos, mantijos svarbioms šalies įmonėms ir įstaigoms.