Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Edukaciniai užsiėmimai BALTŲ ŽENKLŲ SIMBOLIAI IR VAIZDINIAI

Data: 2021 m. lapkričio 17 d. 11:00 - 12:30 Kategorija: Mokymai, seminarai, edukaciniai užsiėmimai

Nuo spalio 15 d. kviečiame registruotis į naują Palangos gintaro muziejaus edukacinę veiklą „Baltų ženklų simboliai ir vaizdiniai“. Užsiėmimas sukurtas remiantis mokslininkų įžvalgomis, jį sudaro šiuolaikinė inovatyvi dalis ir kūrybiškos praktinės veiklos. Laukiame vyresnių mokinių, studentų ir visų besidominčių. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Užsiėmimo pradžioje susipažįstama su Gintaro muziejuje eksponuojamais kuršių genties artefaktais ir kviečiama pastebėti archajinius ženklus, ornamentiką.
Užsiėmimas tęsiamas žiūrint pažintinį edukacinį filmą „Baltų pasaulėvaizdžio ženklai“. Pažintinis filmas teikia peno protui ir vaizduotei, skatina smalsumą ir atvirumą naujai raiškai – dalyviai priima iššūkį – kurti savus ženklus. Tam skirta praktinė užsiėmimo dalis. Pradžioje dalyviams pateikiama metodinė priemonė – A. Našlėno sukurti atvirukai „Baltiški sigilai“, kurie paaiškina kompozicines struktūras ir primena simbolines prasmes.
Dalyviai kuria savus ženklus naudodami edukatorių paruoštas priemones – magnetines lenteles ant kurių dėliojami įvairaus dydžio mediniai pagaliukai ir gintaro gabaliukai. Tai dėlionės-mandalos įtraukiančios, užburiančios, raminančios. Ši veikla leidžia per praktinę patirtį, liečiant rankomis natūralias medžiagas – medukus ir gintarus, pajausti ženklus, simbolius.
Sukurtas kompozicijas su tam skirtais rašikliais galima perpiešti ant tekstilės arba ant odos – pasidarant laikiną tatuiruotę. Taip pat galima suklijuoti savą dėlionę iš pagaliukų ant kartono. Taip susikuriamas ženklas išsinešimui!
Esant geram orui ir dalyviams turint pakankamai laiko praktinė dalis gali būti pratęsiama lauke – Birutės parke ar pajūryje kuriant ženklus iš gamtinių medžiagų.
Užsiėmimas vyksta Gintaro muziejuje numatytu laiku:
spalio 21 d., 11 val., ketvirtadienį;
spalio 27 d., 15 val., trečiadienį;
lapkričio 4 d., 11 val., ketvirtadienį;
lapkričio 13 d. 12 val., šeštadienį, SUSITIKIMAS su pažintinio filmo kūrėju menininku Augustinu Našlėnu;
lapkričio 17 d., trečiadienį, 11 val.;
lapkričio 25 d., ketvirtadienį, 15 val.;
Susidarius pageidaujančių grupei galima numatyti kitą laiką bei datą.
Dalyvių bus prašoma pateikti Galimybių pasą ar kitą jį atstojantį dokumentą.
Užsiėmimo kaina: 2 Eur - suaugusiems, 1 Eur – moksleiviams.
Daugiau informacijos ir registracija: 8 460 30314; migle.jonaitiene@lndm.lt

lt
en ru