Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Prancūzų kino festivalis "Žiemos ekranai"

Data: Sausio 30, 2020 Laikas: 17:00 Vieta: Palangos kurorto muziejus Kategorija: Festivaliai

Apsisuko laiko ratas ir vėl Palangos kurorto muziejus ir Prancūzų institutas Lietuvoje kviečia į jau 15-tąjį Prancūzų kino festivalį "ŽIEMOS EKRANAI". Palangos kurorto muziejuje bus rodomi trys filmai. Visi seansai nemokami.

 1943 m. filmas VASAROS ŠVIESA LUMIÈRE D’ÉTÉ  Reta proga pamatyti! 

Režisierius: Jean Grémillon Vaidina: Madeleine Renaud, Pierre Brasseur Žanras: Drama Originalo kalba: Prancūzų k. Subtitrai: Lietuvių ir anglų kalbomis 1943, 112 min. Prancūzija N-13

Michèle’ė atvyksta į nuošalius „Angelo sargo“ nakvynės namus kalnuose. Jos mylimasis, nevykęs dailininkas Roland’as, turėtų netrukus prisijungti. Jo belaukdama, ji susipažįsta su kaimyninio dvaro savininku Patrice’ijumi ir į užtvankos statybas atvykusiu inžinieriumi Julien’u. Šios netikėtos pažintys juos visus įtrauks į aistros, pavydo ir intrigų ratą, pareikalausiantį aukų. Vieno svarbiausių XXa. 4-ojo ir 5-ojo dešimtmečio režisierių Jean’o Grémillon’o (1901 – 1959) filmai šiandien vis dar mažai žinomi už gimtosios Prancūzijos ribų. Talentingas muzikantas kurti filmus pradėjo nebyliojo kino laikotarpiu, tačiau pirmi jo bandymai įsitvirtinti garsinio kino industrijoje nebuvo sėkmingi. Poetinio realizmo atstovas dirbo su scenaristu ir poetu Jacques’u Prévert’u, legendiniais aktoriais Jean’u Gabin’u ir Madeleine’a Renaud. Brandžiausiuose ir kino klasika tapusiuose filmuose Buksyrai (1941), Vasaros šviesa (1943) ir Dangus priklauso jums (1944) režisierius vaizduoja paprastų žmonių gyvenimus, kuria stiprius ir modernius moterų portretus.

Informacija atnaujinta 2020-01-30 13:51
© 2019 Palangos savivaldybė. Sprendimas: UAB "Fresh Media"