English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2019 m. rugpjūčio 18 d., sekmadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Palanga savaitgalį vėl kviečia vaikus pirmą kartą pasisveikinti su jūra
2019-07-24

Palangoje praleistas paskutinis liepos savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausių per visas vasaros atostogas daugiau nei pusei tūkstančio šalies vaikų, kadangi didžiausias šalies kurortas mažiesiems iš visos Lietuvos dovanos pirmąją pažintį su jūra.


 

„Pasveikink jūrą Palangoje“ – taip vadinasi Palangos miesto savivaldybės inicijuojama socialinė akcija, jau ketvirtus metus iš eilės į pirmąjį susitikimą su jūra sukviečianti vaikus iš visos Lietuvos. Pirmą kartą surengta 2016 m., akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Šiais metais kurorte laukiama apie 600 vaikų, kurių amžius  nuo 7 iki 12 metų. Jie atvyks iš 44 šalies savivaldybių.

Akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ iniciatorius bei globėjas Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs, kad kiekvienas Lietuvos vaikas, nepaisant sunkios šeimos materialinės padėties, turi teisę į turiningą bei įspūdžių kupiną vaikystę. „Tačiau realybė ne visada būna tokia graži – nors Lietuvos krantus skalauja Baltija, dalis mūsų šalies vaikų nė karto nėra matę jūros. Todėl ir nusprendėme išpildyti mažųjų svajonę – kasmet į Palangą sukviesti vaikus iš visos šalies bei padovanoti jiems pirmąją pažintį su jūra. Džiugu ir sveikintina, kad prie šios Savivaldybės idėjos noriai jungiasi ir vietos verslininkai, taip pat – Palangos jaunimas, kultūros srities darbuotojai. Tad socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ yra visų kurorto gyventojų dovana Lietuvos vaikams“, – kalbėjo Š. Vaitkus.

Dalyvauti Palangos miesto savivaldybės rengiamoje socialinėje akcijoje pakviestos visos šalies savivaldybės, iš kiekvienos savivaldybės paprašyta atvykti 10 vaikų grupę ir po 2 lydinčius asmenis. Atvykstančių vaikų grupei bei juos lydintiems asmenims apgyvendinimą, maitinimą bei visas pramogas Palanga suteikia nemokami, savivaldybių prašyta pasirūpinti tik dalyvių kelionės organizavimu bei išlaidomis.

Liepos 27-28 dienomis vaikų lauks ne tik pirmasis susitikimas su jūra, bet ir nuotaikinga dviejų dienų programa su žaidimais, pramogomis ir, žinoma, maudynėmis Baltijos jūroje.

Šeštadienio rytą iš įvairių Lietuvos kampelių suvažiavę vaikai, lydimi savo vadovų, rinksis prie Palangos Kurhauzo. Čia jie susipažins su animatoriais ir savanoriais, kartu darys rytinę mankštą, turės įveikti kliūčių ruožą „Linksmieji kalneliai“, žais žaidimus, spalvins svajonių pilis. 9.30 val. spalvinga ir nuotaikinga daugiau nei pusės tūkstančio vaikų eisena patrauks link jūros tilto.

Jūratės ir Kastyčio skvere mažuosius kurorto svečius 10 val. pasitiks Palangos miesto meras Š. Vaitkus ir kiti svečiai. Kurorto vadovas visus pakvies keliauti link Palangos tilto bei  įgyvendinti savo svajonę – pamatyti banguojančią Baltijos jūrą.

              Palangos tiltą užtvindžiusi vaikų jūra, lydima vadovų bei gelbėtojų, patrauks į paplūdimį. Čia jų lauks ne tik ilgai lauktos pirmosios maudynės jūroje, bet ir kitos atrakcijos – svajonių miesto statyba, žaidimai su vandeniu ir smėliu, spalvotų dulkių fejerverkas ir kitos pramogos. Šiemet akcijos organizatoriai – Palangos kultūros ir jaunimo centras – ypač didelį dėmesį skiria socialinei, sveikatingumo bei saugumo prevencijai. Palangos miesto gelbėtojai vaikams pasakos apie vandenyje slypinčius pavojus, pamokys, kaip elgtis ir ištikus nelaimei nepasimesti jūroje, kuri ne visada būna gera bei draugiška. Palangos visuomenės sveikatos biuro specialistai kartu su animatoriais mokys vaikus, kaip suteikti pirmąją pagalbą. Palangos kultūros ir jaunimo centro komanda įsitikinusi, jog norint sumažinti ir išvengti nelaimių, šios prevencinės priemonės yra būtinos.

Po maudynių, kultūrinėje pievoje „I love Palanga“ vyks piknikas ir įvairios pramogos. Palangos pakrančių apsaugos pareigūnai vaišins pasienietiška koše, o Laimos Lapkauskaitės grupė „Mergaitės iš Majamio“ susirinkusiems dovanos koncertą.

Sekmadienį, prieš kelionę namo, mažieji kurorto svečiai šėls Palangos vasaros parke, lankys kurorto muziejus ir susipažins su Palanga.

Kad visos Lietuvos vaikai turėtų galimybę pamatyti jūrą, lėšų šiam projektui kasmet skiria Palangos miesto savivaldybė. Organizatorius džiugina, kad prie šventės noriai prisideda visa Palanga: LDM Palangos gintaro muziejus, Šunų muziejus, Palangos SC sporto arena, Palangos botanikos parkas, Palangos komunalinis ūkis, Lietuvos paramedikų asociacija, Palangos pasienio užkarda, Palangos miesto policijos komisariatas, Palangos gelbėjimo tarnyba, Palangos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, Palangos senoji gimnazija, V. Jurgučio pagrindinė mokykla, Palangos pradinė mokykla, Palangos kultūros ir jaunimo centro meno kolektyvų dalyviai, laikraščiai „Palangos tiltas“, „Vakarinė Palanga“, bei 30 savanorių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Kretingos, Gargždų, Palangos.

Vaisius, sultis, vandenį ir kitus skanėstus dovanoja prekybos tinklas LIDL, NORTE vanduo, Žemaitijos pienas, kepykla „Gudobelė“. Gausu ir kitų dovanų: kremus nuo saulės dovanoja „Bioderma“, natūralią kosmetiką ir medžiaginius maišiukus „Aromama“, gerąsias bakterijas „Bifoval“, žuvų taukus „Moller\'s“, žurnalus vaikams „FLINTAS“, pramogas Palangos vasaros parkas ir iliuzijų namas „Eureka“, o pikniko metu gražiausias savo dainas atliks Laimos Laipkauskaitės grupė „Mergaitės iš Majamio“.

 

 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

      
       
         
         
           
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 7724793
Šiandien apsilankė: 3654
Dabar naršo: 138
Sprendimas: IDAMAS