English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2017 m. lapkričio 23 d., ketvirtadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Gyvenamosios statybos Palangos antroje kurorto juostoje nepažeidžia teisės aktų
2017-03-20

Gyvenamosios statybos antroje kurorto juostoje Palangos mieste nepažeidžia teisės aktų – konstatavo Aplinkos ministerija, išnagrinėjusi keleto Druskininkų savivaldybės tarybos narių skundą dėl statybų Palangoje, antrojoje kurorto apsaugos juostoje.
Į prokuratūrą kreipęsi dalis Druskininkų savivaldybės tarybos narių prašė „imtis operatyvių veiksmų ginant viešąjį interesą dėl neteisėtų veiksmų Palangoje, reikalaujant panaikinti visus neteisėtai patvirtintus detaliuosius planus, išduotus statybos leidimus ir nugriauti neteisėtai pastatytus gyvenamosios paskirties ir kitus nesusijusius su kurorto paskirtimi statinius Palangoje po Palangos miesto tarybos 2008 m. gruodžio 30 d. sprendimu Nr. T2-317 „Dėl Palangos miesto bendrojo plano tvirtinimo“ patvirtinto Palangos miesto bendrojo plano“. Šis kreipimasis pagal kompetenciją buvo persiųstas Aplinkos ministerijai.
Aplinkos ministerija, išanalizavusi dokumentus, konstatavo, jog Palangos kurortas – miestas (gyvenimui skirta urbanistinė struktūra), tad šio kurorto paskirtis negali būti atsieta nuo gyvenamosios aplinkos ir jos vystymo, todėl, ministerijos specialistų nuomone, bet kokia gyvenamųjų pastatų ir kitų miesto funkcionavimui reikalingų statinių statyba yra laikytina susijusi su Palangos kurorto plėtojimu. Ministerijos rašte atkreiptas dėmesys, jog, pagal Vyriausybės nutarimą „Dėl Specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų patvirtinimo“, antrosios kurorto apsaugos juostos teritorijoje gyvenamosios paskirties pastatų statyba nėra draudžiama, todėl laikytina, kad gyvenamoji plėtra minėtoje teritorijoje galima.
„Apibendrinant tai, kas išdėstyta, laikoma, kad visa likusi Palangos miesto dalis patenka į antrąją kurorto apsaugos juostą, manytina, kad šioje teritorijoje įgyvendinantys ir atitinkantys BP (Bendrojo plano) sprendinius patvirtinti detalieji planai ir pagal juos arba nuo 2014-01-01 ir pagal BP atlikta ar vykdoma gyvenamosios paskirties pastatų ir Palangos miesto savivaldybės funkcionavimui reikalingų statinių statyba iš esmės nepažeidžia Nutarimo 77.1 papunktyje nustatytų draudimų turinio“ – konstatuojama Aplinkos ministerijos rašte.
Ministerijos rašte taip pat teigiama, jog Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, patikrinusi patikrino prie Druskininkų savivaldybės Skundo papildomai pridėtų dalies Palangos miesto savivaldybės institucijų priimtų sprendimų dėl detaliųjų planų patvirtinimo teisėtumą, nenustatė jokių neatitikimų Teritorijų planavimo įstatymui ar kitiems teritorijų planavimą reglamentuojantiems teisės aktams (tikrinti detalieji planai, kurie patvirtinti ne vėliau kaip prieš 2 metus). „Šiems minimiems ir patikrintiems detaliesiems planams išduoti Inspekcijos Klaipėdos skyriaus Teritorijų planavimo dokumento patikrinimo aktai su teigiama patikrinimo išvada. Taip pat minėti sprendimai dėl detaliųjų planų tvirtinimo neprieštarauja aukštesnio lygmens teritorijų planavimo dokumentams. Skunde nepateikta jokių konkrečių įrodymų, kad minėtų detaliųjų planų sprendiniai prieštarautų teritorijų planavimą reglamentuojantiems teisės aktams ar aukštesnio lygmens teritorijų planavimo dokumentams <...>“. Inspekcija pažymėjo: „<...>atsižvelgiant į tai, kad išnagrinėtų detaliųjų planų sprendiniai, mūsų nuomone, nepažeidžia TPĮ ir kitų teisės aktų, taip pat atitinka Palangos bendrojo plano sprendinius, neturime teisinio pagrindo kreiptis į teismą dėl minėtų detaliųjų planų ir pagal juos atliktų statybų teisėtumo“ – nurodoma Aplinkos ministerijos rašte.

 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

     
       
         
         
         
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 4680469
Šiandien apsilankė: 3652
Dabar naršo: 15
Sprendimas: IDAMAS