English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2019 m. rugsėjo 20 d., penktadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Palangiškiai nuotaikingai ir jaunatviškai paminėjo Europos dieną
2019-05-09

Ketvirtadienį Jūratės ir Kastyčio skveras prisipildė muzikos garsų ir jaunųjų palangiškių šypsenų, o jūros tiltas pasidabino Lietuvos ir Europos Sąjungos vėliavomis – jaunatviškai ir nuotaikingai kurortas paminėjo Europos dieną, o kartu ir Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 15-ąsias metines.


 

Skambant Europos Sąjungos himnui – Liudviko van Bethoveno „Devintosios  simfonijos“ finalo instrumentinei aranžuotei, išreiškiančiai Europos ginamus laisvės, taikos ir solidarumo idealus, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus kartu su jaunaisiais palangiškiais Jūratės ir Kastyčio skvere iškėlė Europos Sąjungos vėliavą.

Sveikindamas susirinkusiuosius į šventę, Š. Vaitkus pabrėžė, jog prieš 15 metų Lietuva priėmė ryžtingą ir labai svarbų sprendimą – sugrįžo į Europos šeimą. Šis sprendimas, pasak mero, pakeitė mūsų ir mūsų vaikų ateitį.

„Europos dieną, kuri švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją, džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje. Šią dieną minimas istorinis įvykis – Šumano deklaracija. 1950 m. Paryžiuje pasakytoje kalboje tuometinis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas išsakė savo idėją apie naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, dėl kurio karas tarp Europos tautų būtų neįsivaizduojamas dalykas. Europos dieną, kurio švenčiama kiekvienų metų gegužę, džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje“, – akcentavo šventinio renginio vedėjas, Palangos miesto viešosios bibliotekos darbuotojas Martynas Girininkas.

Europos dienos proga Jūratės ir Kastyčio skvere įrengtoje scenoje vieni kitus keitė miesto ugdymo įstaigų meno kolektyvai – skambėjo vaikų dainos, savo meistriškumą demonstravo ir jaunieji šokėjai. Vaikai visiems palangiškiams ir kurorto svečiams padovanojo nuostabų koncertą „Jaunieji Palangos talentai Europai“.  

Kartu su palangiškiais švęsti Europos dieną atvyko bei susirinkusiuosius Jūratės ir Kastyčio skvere pasveikino ir profesorius Liudas Mažylis – Lietuvos Nepriklausomybės Akto atradėjas. Sveikinimo žodį taip pat tarė viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys.

Sulaukta ir dar vieno garbaus svečio – politologo Dovilo Petkaus, kuris kartu su L. Mažyliu, taip pat – rašytoju ir publicistu Tomu Vilucku dalyvavo pavakare viešojoje bibliotekoje surengtoje diskusijoje „ES dabarties iššūkiai ir ateities akiračiai“ (moderatorė – dr. Jolita Viluckienė).  

Vakare Palangos švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios už Europos Sąjungą ir jos žmones, čia šventinį koncertą susirinkusiesiems dovanos Palangos orkestras.

 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

      
       
         
         
           
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 7941935
Šiandien apsilankė: 5322
Dabar naršo: 88
Sprendimas: IDAMAS