English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2019 m. liepos 19 d., penktadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Renginiai
Kompleksinės paslaugos šeimai

 

Projekto vykdytojas Palangos miesto savivaldybės administracija

Projekto partneris labdaros ir paramos fondas „Dienvidis“


Kam reikalingos Kompleksinės paslaugos šeimai?

 

Priemonės tikslas – sudaryti sąlygas šeimai gauti kompleksiškai teikiamas paslaugas, užtikrinant paslaugų prieinamumą kuo arčiau šeimos gyvenamosios vietos ir siekiant įgalinti šeimą įveikti iškilusius sunkumus ir krizes bei padėti derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus.
Iki šiol įvairiapusės paslaugos šeimoms dažnai būdavo neprieinamos ar sunkiai prieinamos dėl didelio atstumo iki paslaugų teikimo vietų ar specialistų bei pačių paslaugų trūkumo. Šiuo projektu savivaldybė kartu su partneriu įgalinama sudaryti sąlygas šeimai gauti kompleksiškai teikiamas paslaugas kuo arčiau šeimos gyvenamosios vietos. Be to, paslaugos teikiamos bet kuriai šeimai, kuri susiduria su sunkumais ir krizėmis. Siekiama, kad šeima gautų pagalbą, kol problemos dar nėra įsisenėjusios.
Specialistų pagalba padės tobulinti pozityvios tėvystės įgūdžius, įveikti krizes  ir priklausomybes, mažinti socialinę atskirtį, skatinti savanorystę ir savipagalbos grupes.
Projekto partneris vykdo paslaugų koordinavimą ir organizavimą, kuri yra vadinama Bendruomeniniais šeimos namais. Būtent į juos turėtų kreiptis savivaldybės gyventojai, norėdami gauti kompleksiškai teikiamų paslaugų.

 Kokios paslaugos gali būti teikiamos?
  • pozityviosios tėvystės mokymai – paslaugos, teikiamos šeimoms, norinčioms tobulinti ar įgyti tėvystės įgūdžių, siekiant išugdyti geriausias tėvų ir vaikų savybes bei padėti jiems atskleisti savo gebėjimus ir galimybes;
  • psichosocialinė pagalba – pagalba asmenims, išgyvenantiems krizę ar patyrusiems traumuojančius emocinius išgyvenimus (ligas, netektis, skyrybas ir kt.), ir jų šeimoms, artimiesiems, apimanti socialinę, psichologinę, psichoterapinę pagalbą, sielovadą, taip pat pagalbą įveikiant priklausomybes nuo psichoaktyviųjų medžiagų, lošimų ir kt.;
  • šeimos įgūdžių ugdymo ir sociokultūrinės paslaugos – įvairius šeimos gyvenime reikalingus įgūdžius, nuostatas ugdantys grupių užsiėmimai, šeimų klubų veikla, mokymai šeimos finansų planavimo ir valdymo srityje, šeimų stovyklų organizavimas, neformalios pagalbos, savanorystės skatinimas ir kt.;
  • mediacijos paslaugos – paslaugos, teikiamos neteisminiam civilinių ginčų taikinamajam tarpininkavimui, siekiant taikaus ginčų, tarpusavio konfliktų sprendimo;
  • vaikų priežiūros paslaugos – ne ilgiau kaip 4 val. per dieną visiems tėvams (įtėviams, globėjams), auginantiems vaikus (įvaikius, globotinius) nuo trejų metų amžiaus iki kol vaikas pradės lankyti bendrojo lavinimo įstaigą (nuo 6 iki 22 val.);
  • asmeninio asistento paslaugos – namų ir viešojoje aplinkoje (palydint ir komunikuojant) individualiai asmeniui iki 4 valandų per parą septynias dienas per savaitę teikiama pagalba, padedanti įgalinti jo savarankiškumą ir užtikrinanti svarbiausias jo gyvybinės veiklos funkcijas (asmens higiena, mityba, judėjimas/mobilumas, socialiniai santykiai ir aplinka).

Jau nuo š.m. liepos mėnesio bus pradėtos teikti psichologo ir mediatoriaus paslaugos. Kviečiame registruotis.

Paslaugos bus teikiamos adresu Jūratės g. 42, Palanga, II a.

Dėl paslaugų kreiptis į Bendruomeninių šeimos namų koordinatorę Zigmantę Petrauskienę tel. 8 694 91354, el. p. projektas.seimoms@gmail.com;

 
 

                                 

Jau nuo š. m. rugsėjo mėnesio bus pradėta teikti nemokama asmeninio asistento paslauga fizinę ir (ar) kompleksinę negalią turintiems asmenims nuo 16 metų.

Tikslas – suteikti asmeninio asistento paslaugas 15 – ai palangiškių turintiems fizinę ir (ar) kompleksinę negalią, padedant jiems gyventi bendruomenėje, integruotis ir skatinti jų savarankiškumą.

Asmeninio asistento paslauga – namų ir viešojoje aplinkoje (palydint ir komunikuojant) individualiai asmeniui teikiama pagalba, padedanti įgalinti asmenį būti savarankišku ir užtikrinanti svarbiausias asmens gyvybines veiklos funkcijas (asmens higiena, mityba, judumas / mobilumas, socialiniai santykiai ir aplinka).

Paslaugą gali gauti asmenys turintys fizinę ir (ar) kompleksinę negalią, kuriems Lietuvos Respublikos Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka nustatytas neįgalumo lygis arba darbingumo lygis dėl fizinės ir (ar) kompleksinės negalios, kuri visiškai arba vidutiniškai apriboja jų veiklą, dalyvumą, ir kuriems reikalinga kitų asmenų pagalba.

Prioritetas gauti asmeninio asistento paslaugas teikiamas asmenims, kurie: lanko ugdymo įstaigą; dirba arba ieško darbo; siekia gyventi savarankiškai (išėjusiems iš stacionarios globos įstaigų); laukia eilėje gauti socialines paslaugas įstaigoje (iš jų prioritetą teikiant laukiantiems eilėje gauti stacionarios socialinės globos paslaugas).

Paslaugos trukmė – paslauga paslaugos gavėjui bus teikiama iki 4 valandų per parą / 7 dienas per savaitę, atsižvelgiant į paslaugos gavėjo (jo šeimos, tėvų ar globėjų) poreikį. Projekto trukmė 12 mėnesių.
Kviečiame Palangos mieste gyvenančius neįgaliuosius (jų šeimos narius, tėvus ar globėjus) pasinaudoti šia nemokama paslauga.


Visą išsamią informaciją, susijusią su paslaugos gavimu, galite gauti skambindami į Bendruomeninius šeimos namus telefonu mob. 8 694 91354 arba rašydami el. paštu: projektas.seimoms@gmail.com


Mokymų grafikai

Sėkmės istorijos

Straipsniai

Dalyvio atmintinė

Atmintinė dėl asmens duomenų

Kita informacija


Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto "Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu" įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.1- ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“.

 

  

 

Paskutinis atnaujinimas: 2019-07-09 13:23:06

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

      
       
         
         
           
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 7519610
Šiandien apsilankė: 4702
Dabar naršo: 59
Sprendimas: IDAMAS